توجه ! برای مشاهده تصاویر موجود در تمامی پست های این وبلاگ در اندازه بـزرگ و قالب اصلی روی آن کلیک کنیـد

۱۶ آذر ۱۳۹۵

اهل دنیا کهکشانها را کشف کرد، رفته یه دوری هم اون بالاها زده و برگشته ولی از باز سازی جاده اهر - تبریز و ساخت هتل شهر ما خبری نشده هنوز چرا ریییس ؟!

ترا به جان عزیزانتان، ترا به حضرت عباس! که خیلی بهش قائلید اینقدر دروغ تحویلمان ندهید . قرار بود جاده اهر تبریز که الان قتلگاه معروفی شده و از زمان شاه برای اتوبان کشی اش برنامه ریزی شده بوده چند ده سال پیش به اتمام برسد که هنوز نرسیده و تبدیل به سلاخ خانه انسانی شده است . قرار بود ده سال پیش  طبق فرمایشات نابجای (دروغ نه!) مسئولین هتلی در اهر احداث شود که کلنگش زده شده بود که اشتباهن گویا بر فرق کله مردم مظلوم  این دیار فرود آمد نه برای احداث آن! و هنور هم خبری ازش نیس. ده سال پیش بر اساس قول دولتمردان و مجلس نشینان نوشته بودم که : « كلنگ‌زني نخستين هتل شهرستان اهر » ...
« به جون خودم ! ماهم پیشرفت خواهیم کرد »  منبعد با عشیره و نبیره و

همشیره و مابقی اقوام میتوانید تشریف بیاورید اهر و در هتل  سه ستاره اش تا میتوانید بخور بخواب فرموده و گاهی هم به  اطراف و اکنافش محض گردشگری بروید مثلن همین "قلعه بابک خرمدین" که شهره خاص و عام است . یا آبهای معدنی که هم گرمش را داریم و هم یخ یخ اش را مثلن آبگرم موتاللیخ ( متعلق ) یا "قَینَرجه " و یا سرعین که دوساعتی با ما فاصله ندارد . یا اگر اهل کوه و دامنه اید میتوانید بروید به کوه قوشا داغ (اِی وَر شِی وَر ) یا گئچی قران (بز کش) قلعه "قهقهه " " آوارسین "یا کوه سبلان و ... یا اگر هم اهل جنگلید و سبزی و درخت و حیات وحش و یا مستند سازید ! تشریف بیاورید و بروید جنگلهای بکر و حفاظت شده ارسباران که هم قوچ و آهو داره و هم خرس آنهم از نوع ارسبارانی اش ! یا چرا دور بروید همین جنگلهای "فندقلو " مگر چه اش است در آنجا تا میتوانید فندق تناول کنید مفت و مسلم ! آقا سد هم داریم "سد ستارخان اهر"٬ میتوانید ماهیگیری کنید ولی متاسفانه قایق توش نیانداختند یعنی نه اینکه نیانداخته باشند نه٬ بخاطر اینکه اسراف و تبذیر نشود اینکارو نکرده اند یعنی مردم میروند و سوار قایق میشوند و پول خرج میکنند و به اقتصاد خانواده آسیب میرسد . اطرافش هم درختکاری نشده چیزی هم برای تناول آنجا پیدا نمیکنید که بخرید پس لطفن اگر قصد سفر به سد زیبای ستارخان را دارید مقداری خرت و پرت برای خوردن باخود همراه ببرید . آثار باستانی هم داریم فَت و فراوون . ضمنن دومین معدن مس ایران یعنی" مس سونگون "هم نزدیکهای هتله میتونید استخراج مس و طلایش را نیز از نزدیک ملاحظه کنید البته اینش بماند که استخراجاتش را میبرند کرمان چونکه فعلن اینجا کارخونه اش را نداریم . 

  مَخلَص اینکه خیلی خوشحال شدیم که شهر ما هم هتل دارشد ولی چیزی قلقلکم میدهد و آن اینکه همانطور که در تصویر مشاهده میکنید کلنگ در هواست ! نه اینکه خدای ناکرده کلنگ زده نشده نه خیر  ولی میترسم عمرمان کفاف زیارت پشت بام این هتل را ندهد ! مثل جاده اهر به تبریز یا بر عکس اش . یادش بخیر ما که بچه بودیم کلنگش را زده بودند زمان شاه سابق و فعلن که ما رو ریش سفید حساب میکنند هنور این جاده تموم نشده . پس لطفن جامه دانهایتان را سرجایش محفوظ نگه دارید و قصد و فکر مسافرت به اینجا را از مخیله محترم و یا محترمه تان بیرون پرتاب کنید که کار اگر تمام شد حتمن خبرتان میدهم صد البت فعلن درب کلبه حقیرانه خودم برای دوستان باز و آماده پذیرائیست .
خداییش این "کلنگ زنی" روز جمعه ای خیلی بهمون حال داد  . مجبورمون کرد کلنگ از خونه ابَوی بیاوریم و آنرا دست تنها فرزند ذکورمان بدهیم و عکس بیاندازیم و آپلودش کنیم و مطلبی چاق کنیم و بگذاریم وبلاگمان و ناهارمان هم سرد شود و از کاروبارمون بیوفتیم .    25 خرداد 1386

مرتبط با موضوع جاده اهر تبریز: 

یک اهری و اتفاقات ساده    صادق اهری
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...